European Grand Prix 2012, IMA - Európa Nagydíj 2012

2012. Július 5. Vissza a hírekhez

A Magyar Majorette Szövetség szervezte, Fekete Pálné (SAME) rendezte Siófokon a 2012. évi IMA-Európa Nagydíj Versenyt!

Nyolc ország: Belorusszia, Ukrajna, Cseh Köztársaság, Szlovákia, Bulgária, Horvátország, Lengyelország és Magyarország, összesen 32 település 650 versenyzőjének részvételével.

A versenyt megelőző napon az IMA Bírói Bizottsága ismét itt rendezte bíróképző szemináriumát Szurominé Balogh Adrienn és Geisztné Gogolák Éva vezetésével.

A három napos verseny első napján a szólók, párosok és mini formációk versenye zajlott bottal, zászlóval és pomponnal. A második nap Siófok fő utcája adott helyet a botos – és pomponos menettánc- versenynek, ahol szintén mindegyik korosztály képviseltette magát. A délutáni szabadidőnek mindenki örült! Az időjárás kedvezett a nap – és a víz szerelmeseinek. Siófokon a Balaton pillanatok alatt megtelt fürdőző mazsorettekkel. A botok egy kis ideig a parton pihentek, majd a lányok a vízben is táncoltak. Az utolsó nap a Jókai Ligetben lévő szabadtéri színpadon a nagycsapatok, valamint a mix és show kategória résztvevői mérték össze tudásukat. A Fő téren a Víztorony lábánál négy fúvószenekar kísérte a felsorakozó mazsorett – táncosokat, akik közös koreográfiát mutattak be, Guiness rekordra készülve. ( A rekordkísérlet eredményéről a hitelesítés után kapunk hírt.) Színpompás látvány volt az egyszerre mozgó többszáz mazsorett lány. A Nemzetközi Verseny az eredményhirdetéssel és a díjkiosztóval ért végett. A különdíjak is gazdára találtak, és a siófoki sport-, illetve művészvilágból erre az alkalomra verbuvált férfizsűri a„Miss Mazsorett” hölgyet és két udvarhölgyét is megválasztotta, köszöntötte.

A magyar versenyzők nagyon szépen szerepeltek, ezúton is gratulálunk nekik és felkészítőjüknek! Köszönet illeti a zsűri (Zeljka Banovic, Natalija Nikitenko, Szurominé Balogh Adrienn, Mezeiné Szegedi Erzsébet, Geisztné Gogolák Éva, Ana Petek) és a szervezők munkáját. Külön köszönet: Geisztné Gogolák Éva elnök asszonynak és a Hébé AMI tettre kész szüleinek, Pappné Bedei Saroltának, valamint Fekete Pálnénak a Siófoki Amatőr Művészeti Egyesület vezetőjének és Siófok város Önkormányzatának, amiért lehetővé tették, hogy ez a nagyszabású rendezvény nálunk, Magyarországon valósulhatott meg.

Nézd meg a teljes galériát

Eredmények

A Hébé Művészeti Iskola növendékei az alábbi eredményeket érték el:

Senior (15 felett)

Baton solo 6. helyezés Pap Zsófia