Néptánc

Művészeti Iskolánkban a 2006/2007-es tanévben került bevezetésre a néptánc oktatás. A 2008-09-es tanév óta minden első osztályos tanulónak(tanévenként kb. 100 fő) lehetősége van megismerkedni ezzel a számukra újművészeti ággal– térítésmentesen.

Népi játékokon keresztül, oldott hangulatban ismerhetik meg egymást, s önmagukat. A ritmikai fejlesztő játékok, egyensúlyfejlesztő gyakorlatok, tér- és koordinációs tréning mind fejlesztik mozgásukat, s közvetve segítséget nyújtanak a tanuláshoz is. A táncos mozgásokat a gyermekek a játékokon keresztül sajátítják el. Az órákon lehetőségük van Magyarországon az elsők között egy új néptánc tanítási módszerrel is ismerkedni, melyet személy szerint László Márta néptáncpedagógusunknak volt lehetősége tesztelni tanórákon először a 2007/2008-es tanévben a környei általános iskolában.

Mindegyik első osztályban bemutató órákat tartottunk az érdeklődő szülők, pedagógusok részére.

A leglelkesebb gyermekek külön próbákon készültek a TAVASZKÖSZÖNTŐ kis műsorra, melyet nagy sikerrel adtak elő a városi ünnepségen 2009.március 15-én.

A Hébé Gálán a PÜNKÖSDÖLŐ- vel mutatkoztak be.

Azok a gyermekek, akik megszerették a sok játékkal, mozgással töltött órákat, az idei tanévben már a Művészeti Iskola előképző csoportjában, a PÁNTLIKÁBAN folytathatták tanulmányaikat. Örvendetes, hogy minden negyedik gyermek beiratkozott, illetve a szüleik is támogatják gyermekük ilyen irányú érdeklődését. Így jelenleg 24 tagja van a csoportnak.

Az idei tanévben is azt tervezzük, hogy bemutató foglalkozásokat tartunk, melyek alkalmával minden érdeklődő betekintést nyerhet a munkánkba.
Az ügyesebb és lelkesebb gyermekeknek az idén is lehetőségük lesz a színpadi bemutatkozásra is.

Pántlika csoport

• Horváth Krisztofe

Csatlakozz a néptánc csoporthoz

Magyar Majorette SzvetsgKözzététel